© 2012

Złoty Środek Poezji

kontakt

Kutnowski Dom Kultury ul. Żółkiewskiego 4  99-302 Kutno

24 254 21 37, zlotysrodek@kdk.net.pl

organizator:

 

 

 

mecenat w latach 2005-2011 i 2013 :

patroni medialni dotychczasowych edycji Festiwalu :

Prezydent

Miasta Kutno

odwiedziło stronę:

19 800

liczba odsłon:

80 450

facebook

Stowarzyszenie

Pisarzy Polskich

patronat

honorowy:

 

Werdykt jury XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2015 – Złoty Środek Poezji Kutno 2016

Mecenas: Prezydent Miasta Kutno

Patronat Honorowy: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich

Patronat: Dwumiesięcznik Literacki Topos i Miesięcznik Odra

 

Jury w składzie:

Karol Maliszewski – przewodniczący

Krzysztof Kuczkowski

Wojciech Kudyba

po przeczytaniu 64 debiutanckich książek poetyckich nadesłanych na konkurs i spełniających warunki regulaminowe postanowiło nagrodzić następujących autorów i ich tomiki:

1 nagroda – 5000 zł

Dominik P. Żyburtowicz, Żaglowce, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, Poznań 2015

2 nagroda – 3000 zł

Ewa Olejarz, Milczenie placu zabaw, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2015

3 nagroda – 2000 zł

Bronka Nowicka, Nakarmić kamień, Biuro Literackie, Wrocław 2015

 

5 równorzędnych wyróżnień – po 1000 zł

Patryk Czarkowski, Precyzja roślin, Universitas, Kraków 2015

Robert Feszak, Wnętrza gór, Miasto Radomsko, Radomsko 2015

Jolanta Nawrot, Płonące główki, stygnące stópki, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, Poznań 2015

Piotr Przybyła, Apokalipsa. After party, Dom Literatury, Łódź 2015

Rafał Rutkowski, Chodzę spać do rzeki, Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2015

 

Wśród wstępnie nominowanych do nagrody przez poszczególnych jurorów znalazło się 12 książek. Są to, oprócz nagrodzonych i wyróżnionych, następujące tytuły (podane w kolejności alfabetycznej):

Urszula Honek, Sporysz, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, Poznań 2015

Michał Pranke, b, Dom Literatury, Łódź 2015

Joanna Starkowska, Ballada o wyrzynarce, Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”, Szczecin 2015

Karina Stempel, Rok drewnianego konia, Amaltea, Wrocław 2015

 

X OGÓLNOPOLSKI OTWARTY KONKURS JEDNEGO WIERSZA IM. PAWŁA BARTŁOMIEJA GRECA

 

1. Magdalena Dryl „Poranek kolejnego dnia”

2. Ewelina Kosik „Mój dziadek”

3. Małgorzata Skałbania „Skałbania”

4. Dominika Górska „Przemijanie”

5. Milena Marczewska „Fotografia”

6. Anna Maria Zdunek „Subtelny erotyk”

7. „Przezroczysta”

8. Damian Dawid Nowak „Ludzie vs wszystko”

9. Kinga Michałowska „Między nami telefony”

10. Izabella Gądek „Ostatnia przepaść”

11. Marzenna Pilch - Nowak „Wtedy”

12. Piotr Grzegorz Nowak ***

13. Agnieszka Piąstka

14. Wioletta Garlej „Pocałunek”

15. Aleksandra J. Karpińska „Ofelia i Powstanie Włocławskie”

16. Karolina Kuszyk

17. Paweł Brusiło „Gdzie krzyż Twój”

18. Urszula Diana Wądołowska „Reflektory”

19. Sylwia Dominika „Ona”

20. Stanisław Wasilewski Zorza narwiańska

21. Dominika Lewandowska „Ciężka waliza”

22. Monika Zajas „Nicość”

23. Agnieszka Brzezińska "KO"

24. Anita Steciuk …

25. Eryk Marchwicki „Chopin”

26. Magdalena Uścińska „Zabijanie płuc utrudnia nieczucie”

27. Mateusz Dworek „tajna pracownia”

28. Tomasz Majdak „sms”

29. Agnieszka Wojciechowska „Pańsidła”

30. Marcin Goliasz „Powstanie”

31. Renata Cygan „Życie toczy się dalej”

32. Sylwester Zięba „Cios”

33. Natalia Micek „Cześć wojennym bohaterom”

34. Robert Miłosz „Zielona linia”

35. Arkadiusz Aulich „(W imię)Czego?”

36. anna maria wierzchucka „brzeg rozcięty rzeką”

37. Łukasz Adamczyk ***

38. Nikola Przybylak „Stan pozorny”

39. Irena  Świerżyńska     „Przyfrunęła”

40. Natalia Kowalska "Każdy człowiek idzie do przodu..."

41. Anna Buchalska „Wybaczenie”

42. Janina Wiśniewska „Wiosna”

43. Michał Kuras "O Miłości”

44. Anna Sobieraj „Nadzieja”

45. Bartłomiej Stefański „1 gromka strzała”

46. Kamil Kwieciński ***

 

47. Marianna Piontek „Rak uczuć”

48. Elżbieta Boryniec „Inaczej”

49. Robert Karwat „Habibi” „Grań”

50. Zuzanna Ogorzewska „Czy rybka przeżyje”

51. Urszula Machcińska „Twarz kobiety”

52. Mirosława Marinow x x x

53. Roksana Polon „Bezsenna”

54. Adrian Sowa „Skowyt”

55. Emil Tokarczyk „Mane, tekel, fares”

56. Anna Dzięgielewska „Wie”

57. Anna Barbara Czuraj - Struzik „Pobiegłam”

58. Magdalena Jóźwiak „Fikcja literacka”

59. Krzysztof Przygocki „Wyklęci”

60. Magdalena Kołodziejska „List do psychiatry”

61. Violetta Pabisiak „Sacrum-profanum”

62. Kacper Płusa „W każdej burzy jest szklanka wody”

63. Anna Jędrysiak „Tęsknotą zebrane słowa”

64. Robert Kania „Pantum 1945”

65. Katarzyna Galant „Tortornia”

66. Marcin Królikowski „Zodiakalny warszawiak”

67. Krzysztof Schodowski „Prosto do księżyca”

68. Szymon Zalewski „Równoległe wszechświaty”

69. Joanna Tracz „Istota o wielu twarzach”

70. Maria Noszczyk ***

71. Agnieszka Krupa „Blask wiary”

72. Agnieszka Żądło „Fejsbóg”

73. Ewa Jowik „Psia modlitwa”

74. Marta Magierowska „Łaska”

75. Edyta Szulc „Spójrz na mnie”

76. Marek Szypulski „Kręcz”

77. Katarzyna Powierża „Tommorow”

78. „Theodor” Lewandowski „Podróż”

79. Kamila Błoch „Klara”

80. Lynn Kucharczyk „Złamane credo”

81. Katarzyna Anita Piotrowska „Posmutniali”

82. Maria Mazińska „Dom moich wspomnień”

83. Grzegorz Drojewski „Dolfę”

84. Damian Paszkowski „Ofelia”

85. Michał Bielecki „Obracanie”

86. Michał Stępniak „Psychodnotyka”

87. Eugeniusz Dolat „Hipopotam u dentysty”

88. Dawid Koteja „Len”